IMG_20210725_210347

W dniach 18-25 lipca 2021 r. w Uniejowie (woj. łódzkie) została rozegrana XXVII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych w dyscyplinie szachy. W zawodach wzięło udział 208 młodych szachistów reprezentujących kluby z całej Polski. W gronie uczestników było czworo zawodników UKS Gim Dwójka: Karolina Niedorys, Emilia Sprzęczka, Zuzanna Walentyn i Cezary Kraczek. Lubelszczyznę reprezentowało 11 zawodników. Zawody rozegrano na dystansie 9 rund systemem szwajcarskim.

            Wspaniale zagrały Emilia Sprzęczka i Karolina Niedorys. Emilia wywalczyła piąte miejsce, a Karolina siódme. Uzyskany wynik zapewnił Emilii i Karoliny start w przyszłorocznych mistrzostwach Polski bez wcześniejszych eliminacji. Obie szachistki wypełniły pierwszą normę na kandydata na mistrza. Zuzanna Walentyn zajęła 50 miejsce. Natomiast Czarek Kraczek wywalczył 34 miejsce. Opiekunem zawodników z Tomaszowa była p. Ewa Sprzęczka.

Bieszczadzki Festiwal Szachowy – udany występ Karoliny Niedorys

W dniach 10-16 lipca 2021 roku w Ośrodku Wczasowym Bystre został rozegrany Bieszczadzki Festiwal Szachowy. W zawodach wzięło udział 60 szachistów, których podzielono na trzy grupy rankingowe. W ramach festiwalu rozegrano także turniej szachów błyskawicznych. W zawodach w grupie „B” wystąpiła zawodniczka tomaszowskiego klubu UKS Gim Dwójka Karolina Niedorys. Turniej był formą przygotowań do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Wynik osiągnięty przez Karolinę napawa optymizmem przed głównymi zawodami szachowymi. Nasza zawodniczka wywalczyła 5 miejsce, uzyskując znaczny przyrost rankingowy. Pewien niedosyt budzi to, że do normy na tytuł kandydata na mistrza brakło zaledwie pół punktu.

Karolinie gratulujemy i życzymy sukcesu na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

IMG_2064a

W ramach obchodów 400-lecia nadania praw miejskich w sobotę 10. lipca 2021 roku w Tomaszowkim Domu Kultury rozegrano turniej szachowy o puchar Burmistrza Miasta Tomaszowa Lubelskiego. W zawodach wzięło udział 26 uczestników, którzy byli klasyfikowani w kilku kategoriach wiekowych. Turniej był rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. (więcej…)