Po raz pierwszy w Kraczewicach

16w

 Po raz pierwszy w dniach 09-12.02.2012 r. w Kraczewicach udało się zorganizować zgrupowanie kadry młodzików i juniorów województwa lubelskiego w szachach. Miejscem pobytu był Dom Muzyki. Miejsce bardzo szczególne, gdyż na co dzień działa tu unikalna na skalę światową nowatorska szkoła nauczania i prezentowania muzyki dawnej prowadzona przez pp. Danielewiczów. Dziecięce zespoły muzyki dawnej Scholares Minores Pro Musica Antiqua i chór Szczygiełki są znane na całym świecie.

    W salach przepojonych duchem muzyki dawnej, pośród portretów młodych mistrzów muzyki przyszło grać młodym szachistom. W zgrupowaniu wzięło udział 27 osób, w tym trzech juniorów z Tomaszowa. Dwóch reprezentujących UKS GIM DWÓJKA i jeden LUKS Tomasovia. Zawody rozegrano w dwóch grupach: open juniorów i młodzików.

W turnieju open zwyciężył Jan Góra (Żyrzyn) przed Maciejem Żądło (UKS GIM DWÓJKA) i Antoniną Górą (Żyrzyn). Najbardziej niewdzięczne miejsce, czyli czwarte przypadło Marcinowi Molendzie (UKS GIM DWÓJKA). Marcin może mówić o prawdziwym pechu, bo jest to już drugi turniej z rzędu, w którym norma na pierwszą kategorię ucieka mu „sprzed nosa”. Trzeci tomaszowianin Daniel Pietraś zajął miejsce dziewiąte.

Pierwsza trójka otrzymała puchary i nagrody finansowe, pozostali uczestnicy drobne upominki. W turnieju młodzików Tomaszów nie miał swojego reprezentanta.

Zwyciężył Maciej Rzeszowski (Lublin) przed Lilianą Czopińską i Jerzym Rzeńcą (oboje Międzyrzec Podlaski). Podobnie jak w turnieju open pierwszych trzech zawodników otrzymało dyplomy i nagrody rzeczowe, a pozostali drobne upominki.

    Kierownikiem i sędzią głównym zawodów był Krzysztof Góra (Żyrzyn).