Już po raz szósty Zespół Szkół w Strachosławiu gościł szachistów z województwa lubelskiego. W dniu 11.03.2012 r. w sali gimnastycznej tutejszej szkoły rozegrano VI Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Kamień „Trzeźwy umysł zawsze wygrywa”. Zawody zgromadziły 78 uczestników, wśród nich ośmioosobową grupę juniorów z UKS GIM DWÓJKA. Organizatorem turnieju był szkolny klub szachowy Gambit. Z roku na rok liczba szachistów odwiedzających niewielką miejscowość koło Chełma rośnie. Zawody rozegrano na dystansie 9 rund, klasyfikowano zawodników w kategoriach seniorów i juniorów. Jak się szybko okazało, zawodnicy z Tomaszowa należeli do faworytów i pokładanych w nich nadziei nie zawiedli.

Bracia Bartoszkowie: Jakub, Marcin, Michał wystartowali w grupie seniorów i pewnie zwyciężyli. Kolejność na podium była następująca: Marcin, Jakub, Michał. Pozostali zawodnicy z Tomaszowa wystartowali w grupie juniorów. Podobnie jak ich starsi koledzy nie dali większych szans pozostałym szachistom, zajmując pewnie trzy miejsca na podium. Najlepszym okazał się Marcin Molenda przed Maciejem Żądło i Karolem Wolczykiem.

Na piątym miejscu ukończył zawody Szymon Łuczka. Wszyscy reprezentowali UKS GIM DWÓJKA.

Klasyfikację juniorek pewnie wygrała tomaszowianka Małgorzata Bębnik. Pierwszych trzech zawodników w każdej grupie otrzymało piękne puchary, a pierwszych sześciu dyplomy i nagrody rzeczowe, które wręczał obecny zarówno na otwarciu, jak i podczas ceremonii zamknięcia zawodów Wójt Gminy Kamień Roman Kandziora. Zawody od lat organizuje małżeństwo Anna i Robert Gałanowie, prowadzący społecznie klub szachowy przy tutejszej szkole. Dzięki ich staraniom i aktywności pozyskiwane są środki na zawody.

Bardzo ważna jest tutaj także postawa władz samorządowych z wójtem na czele, które co roku wydzielają odpowiednie środki na przeprowadzenie zawodów. Dzięki temu uczestnicy są podejmowani obiadem, a najlepsi otrzymują atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Sędzią zawodów był Wiesław Radzięciak (na co dzień wójt Gminy Leśniowice!). Słowa uznania dla wszystkich tych, którzy przyczynili się do przeprowadzenia zawodów.