Mistrzostwa województwa przedszkolaków w Zamościu

W dniu 21 kwietnia 2012 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Zamościu rozegrano po kilkuletniej przerwie mistrzostwa województwa przedszkolaków. Niestety, przerwa w rozgrywkach zrobiła swoje i w zawodach wzięło udział niewielu uczestników – 7 dziewczynek i 14 chłopców.

W grupie dziewcząt zwyciężyła Natalia Filipczuk (Ożarów) przed Magdaleną Puźniak ( Przedszkole Sam. nr 1, UKS GIM DWÓJKA) i Weroniką Czochrą (Zamość).

W grupie chłopców zwyciężył Tomasz Topolan (Lublin) przed Mieszkiem Czukiewskim (Lublin) i Maksimem Stańco (Przemyśl). Najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem z Tomaszowa był Mikołaj Chudy (Przedszkole „Baśniowa Kraina”), który zajął piąte miejsce. Pozostali tomaszowianie zajęli miejsca: Paweł Borek (SP 2, UKS GIM DWÓJKA) – 7, Bartosz Słoboda (SP 2, UKS GIM DWÓJKA) – 10,

Mikołaj Dziwura (Przedszkole Sam. Nr 1) – 12.

Pierwszych trzech zawodników w każdej grupie otrzymało puchary i medale, natomiast wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Obowiązki sędziego pełnił Krzysztof Góra (Żyrzyn).

Na uwagę zasługuje wynik Magdaleny Puźniak, która była jedną z najmłodszych zawodniczek. Być może pójdzie ona w ślady poprzedników i będzie w przyszłości walczyła o medale w mistrzostwach Polski juniorek. Jednakże o dalszym jej rozwoju, jak i rozwoju innych małych szachistów zadecydują rodzice. To od nich będzie bardzo wiele zależało. Przede wszystkim będą musieli zadecydować czy chcą z dziećmi uczestniczyć w turniejowych zmaganiach czy też nie, czy będą w stanie poświęcić swój wolny czas w niedzielę czy sobotę. Wszystkim rodzicom życzę, aby zrozumieli, że inwestycja w naukę gry w szachy jest de facto inwestycją w rozwój umysłu własnego dziecka.