Międzynarodowe Mistrzostwa Małopolski Seniorów i Juniorów w szachach

1w

W dniach 28.04.-06.05.2012 r. w Krakowie w Hotelu Europejski rozegrano Międzynarodowe Mistrzostwa Małopolski Seniorów i Juniorów w szachach. Organizatorem zawodów był Małopolski Związek Szachowy oraz Urząd Miasta Krakowa. Mistrzostwa rozegrano w trzech grupach, na dystansie 9 rund. Zawody zgromadziły 117 zawodników. W mistrzostwach w grupie „B” wystąpiło troje tomaszowian reprezentujących klub UKS GIM DWÓJKA. W turnieju głównym zwyciężyli faworyci. Pierwsze miejsce zajął arcymistrz Artur Jakubiec (Kraków) przed mistrzami międzynarodowymi Danielem Sadzikowskim (Chrzanów) i Dariuszem Mikrutem (Kraków).

    W grupie „B” trudno było prognozować wyniki, gdyż poziom uczestników był bardziej wyrównany. Ostatecznie zwyciężył Jan Góra (Suwałki) przed Mateuszem Zającem (Wieliczka) i Maciejem Żądło (UKS GIM DWÓJKA). Pozostała dwójka zawodników UKS GIM DWÓJKA zajęła miejsca: Anna Żądło – 17, Marcin Molenda – 18. Anna została sklasyfikowana na drugim miejscu w klasyfikacji kobiet.

    Obowiązki sędziego pełnił Andrzej Irlik (Niepołomice), a asystowali mu: Jarosław Pietraszewski (Kraków) i Stanisław Cichorz (Rabka). Dyrektorem zawodów był Jan Kusina Prezes Małopolskiego Związku Szachowego.

Najlepsi zawodnicy w swoich grupach otrzymali nagrody finansowe.

    Organizatorzy zorganizowali dla chętnych dwie wycieczki po Krakowie: „Szachowe ścieżki Krakowa” oraz „Wiosna w Krakowie” (zwiedzanie Ogrodu Botanicznego).

    Tomaszowscy zawodnicy udanie zaprezentowali się w grodzie Kraka. Szczególnie cieszą wyniki Maćka i Marcina, którzy uzyskali znaczne przyrosty rankingowe, co dobrze prognozuje przed zbliżającymi się rozgrywkami I ligi juniorów, jak i mistrzostwami Polski w szachach szybkich. Anna z racji innych obowiązków zdecydowanie mniej czasu poświęca szachom, jednakże gdy nadarzy się okazja, chętnie z niej korzysta i uczestniczy w turniejach. Żałować należy, że tylko trójka tomaszowian zawitała do Krakowa na mistrzostwa.