Krasnobrodzka Wieża

14w

Od 2002 roku rozgrywany jest w czasie wakacji turniej szachowy Krasnobrodzka Wieża. Głównym organizatorem zawodów jest Krasnobrodzki Dom Kultury przy współudziale Burmistrza Miasta. W tym roku w niedzielę 12 sierpnia na placu Siekluckiego w centrum Krasnobrodu zgromadziło się 43 szachistów nie tylko z okolicznych miejscowości, ale także m.in. z Rudnika nad Sanem, Ostrowca Świętokrzyskiego, Nowojaworowska na Ukrainie. Liczną grupę stanowili szachiści z Tomaszowa, wśród których 9 reprezentowało UKS GIM DWÓJKA, a 4 LUKS Tomasovia. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund, z tempem 15 minut dla zawodnika na całą partię. Zawodników sklasyfikowano w czterech kategoriach: open oraz juniorzy do lat 18, 14 i 10.

W klasyfikacji open zwyciężył Bartosz Pawelec z Zamościa. Drugie miejsce zajął Andriej Matwijczuk z Nowojaworowska, a trzecie przypadło Jakubowi Bartoszkowi (UKS GIM DWÓJKA). Kolejne miejsca w tej kategorii zajęli koledzy Kuby: Marcin Bartoszek – 4, Michał Bartoszek – 5, Maciej Pokarowski – 6, Szymon Łuczka – 7 (wszyscy UKS GIM DWÓJKA). W pierwszej dziesiątce znaleźli się jeszcze Dawid Dzido (Biłgoraj) na miejscu ósmym, Karol Wolczyk (UKS GIM DWÓJKA) na dziewiątym i Albin Jaworski (Biłgoraj) na dziesiątym. Najwyżej sklasyfikowaną kobietą była juniorka z Rudnika n. Sanem – Barbara Trybowska.

W kategorii juniorów do lat 18 triumfowała rodzina Bartoszków w kolejności: Jakub, Marcin i Michał. Tuż za podium zawody ukończyli: Maciej Pokarowski na miejscu czwartym i Szymon Łuczka na miejscu piątym (wszyscy UKS GIM DWÓJKA). Kolejni juniorzy z tomaszowskich klubów zajęli miejsca: Rafał Sikora (UKS GIM DWÓJKA) – 7, Krzysztof Umiński – 9, Maciej Kuźniarz – 11 (obaj LUKS Tomasovia).

W kategorii juniorów do lat 14 Tomaszów miał jednego reprezentanta – Karola Wolczyka (UKS GIM DWÓJKA), który nie zawiódł pokładanych w nim nadziei i zwyciężył przed Barbarą Trybowską (Rudnik n. Sanem) i Michałem Choiną (Ostrowiec Świętokrzyski).

Wśród juniorów do lat 10 triumfował Krystian Sereda z Lubyczy Królewskiej (ćwiczący na co dzień z kolegami z UKS GIM DWÓJKA) przed Janem Choiną (Ostrowiec Świętokrzyski) i Norbertem Bukałą (UKS GIM DWÓJKA).

Pierwszych trzech zawodników w kategorii open otrzymało puchary i nagrody rzeczowe. W kategoriach juniorów pierwszych trzech zawodników dostało nagrody rzeczowe, wszystkich grających uhonorowano dyplomami. Nagrody wręczali Burmistrz Krasnobrodu i Dyrektor Krasnobrodzkiego Domu Kultury.

Sędzią głównym zawodów był Ryszard Probola (Tomaszów).

Jak widać, zawodnicy z UKS GIM DWÓJKA zdominowali wszystkie kategorie wiekowe wśród juniorów, a także zajęli czołowe miejsca w kategorii open. Brawa dla podopiecznych trenera Ryszarda Żądło.