VIII Turniej Niepodległości Ziemi Chełmskiej w Szachach w Białopolu

7w

W dniu 10.11.2012 r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Białopolu został rozegrany VIII Turniej Niepodległości Ziemi Chełmskiej w Szachach. Organizatorami zawodów byli: Klub Sportowy „Astra” w Leśniowicach, Powiat Chełmski, Urząd Gminy Leśniowice, Urząd Gminy Białopole, Lubelski Związek Szachowy. Turniej rozegrano tempem 15 minut na partię dla zawodnika, na dystansie 9 rund systemem szwajcarskim. Zawodników klasyfikowano w grupach: open, juniorzy i juniorki do lat 10, 14 i 18. W zawodach wzięło udział 88 zawodników, w tym 4 reprezentujących Tomaszów z UKS GIM DWÓJKA.

    W kategorii open zwyciężył Nazar Ustiyanovich (Ukraina) przed Rafałem Łobejko (Lublin) i Ihorem Nesterem (Ukraina). Wysokie piąte miejsce zajął Szymon Łuczka (UKS GIM DWÓJKA). Także koledzy Szymka zajęli dobre miejsca: Rafał Sikora – 8, Marcin Molenda – 9 (obaj UKS GIM DWÓJKA).

W klasyfikacji juniorów do lat 18 zwyciężył Szymon Łuczka przed Rafałem Sikorą (obaj UKS GIM DWÓJKA) i Adrianem Ołyniukiem (Strachosław).

W kategorii juniorów do lat 14 zwyciężył Marcin Molenda (UKS GIM DWÓJKA) przed Kamilem Pydą (Lublin) i Karolem Skubiszem (Leśniowice).

Wśród juniorów do lat 10 zwyciężył Aleksandr Kucharuk (Kovel) przed Norbertem Bukałą (UKS GIM DWÓJKA) i Mikołajem Szychulcem (Chełm).

Na duże słowa uznania zasługuje Norbert, który bardzo dzielnie walczył. Jego postawa została nagrodzona pięknym pucharem. Mamy nadzieję, że nie jest to ostatni puchar w jego karierze, ale początek dobrej passy.

    Organizatorzy zapewnili zawodnikom w kategorii open nagrody finansowe, a dla juniorów nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy zostali ugoszczeni ciepłym posiłkiem.

    Sędzią głównym, a jednocześnie organizatorem zawodów był Wiesław Radzięciak, znany działacz szachowy na Ziemi Chełmskiej (na co dzień wójt Gminy Leśniowice).