IX Międzynarodowy Turniej Szachowy „Niepodległość” w Przeworsku

19w

 11 listopada 2012 r. w hali sportowej im. Tadeusza Ruta w Przeworsku rozegrano IX Międzynarodowy Turniej Szachowy „Niepodległość”. Organizatorem zawodów był tamtejszy Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta Przeworska. Turniej rozegrano tempem 15 minut na partię dla zawodnika, na dystansie 9 rund systemem szwajcarskim. Zawody rozegrano w trzech grupach: open i juniorzy starsi z roczników 1995-96, juniorzy do lat 15, dzieci z rocznika 2003 i młodsze. W zawodach wzięło udział 90 szachistów z Podkarpacia, Lubelszczyzny, Ukrainy. Tomaszów był reprezentowany przez trzech zawodników i jedną zawodniczkę z UKS GIM DWÓJKA. Tomaszowscy zawodnicy wystąpili w grupie juniorów do lat 15.

    W kategorii open zwyciężył Olexandr Prohorov (Lwów) przed Danielem Lusio (Przemyśl) i Yuriyem Rastropinem (Lwów).

    Wśród juniorów do lat 15 triumfował Maciej Żądło przed Marcinem Molendą i Szymonem Łuczką (wszyscy UKS GIM DWÓJKA). Na wysokim szóstym miejscu zawody ukończyła koleżanka klubowa Maćka, Marcina i Szymka Małgorzata Bębnik.

    W kategorii open pierwszych dziesięciu zawodników otrzymało nagrody finansowe. Natomiast juniorzy, którzy zajęli miejsca od pierwszego do szóstego, nagrodzeni zostali nagrodami rzeczowymi w postaci sprzętu sportowego.

Obowiązki sędziego pełnił Marian Bysiewicz (Rzeszów).