Mikołajkowo w Hrubieszowie

DIGITAL CAMERA

Już po raz czwarty dzięki zaangażowaniu opiekunki koła szachowego działającego przy Zespole Szkół Miejskich nr 2 pani Joanny Hawryluk i hrubieszowskich działaczy szachowych pani Aliny Jabłońskiej i pana Ryszarda Jakubowskiego zostały rozegrane zawody szachowe dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. 8 XII 2012 r. na starcie stanęło 36 młodych szachistów z Hrubieszowa i Tomaszowa Lubelskiego (nasze miasto reprezentował klub UKS GIM DWÓJKA). Grano tempem 15 minut na partię na dystansie 7 rund. Uczestnicy byli klasyfikowani w czterech grupach: dziewczynek oraz chłopców z klas I-III, dziewcząt i chłopców z klas IV-VI i klas gimnazjalnych.

Wśród najmłodszych zawodniczek triumfowała Anna Sujko (UKS GIM DWÓJKA) przed Oliwią Łoś (Hrubieszów) i Alicją Puźniak (UKS GIM DWÓJKA). Kolejne miejsca zajęły także koleżanki klubowe zwyciężczyni: Justyna Łukasiewicz – czwarte, Izabela Hałasa – piąte.

Wśród chłopców zwyciężył Mateusz Rzeszutek przed Mikołajem Chudym i Kamilem Kopcem (wszyscy UKS GIM DWÓJKA). Kolejne miejsca zajęli także zawodnicy z Tomaszowa: Gabriel Birunt czwarte, a piąte Dawid Kowalczuk.

W starszej grupie dziewcząt triumfowała Laura Zwolak przed Gabrielą Uchman (obie UKS GIM DWÓJKA) i Marylą Dziomagą (Hrubieszów). Na czwartym miejscu zawody ukończyła Martyna Hałasa koleżanka klubowa zwyciężczyni.

Wśród chłopców na pierwszym miejscu finiszował Karol Wolczyk (UKS GIM DWÓJKA) przed Michałem Baranowskim (Hrubieszów) i Marcinem Prusem (UKS GIM DWÓJKA). Na czwartym miejscu zawody ukończył Szymon Węgrzyn, a siódme miejsce wywalczył Piotr Łukasiewicz (obaj UKS GIM DWÓJKA).

Organizatorzy zapewnili wszystkim uczestnikom dyplomy i drobne upominki, a najlepszym atrakcyjne nagrody rzeczowe. Ponadto jak na świąteczny turniej przystało, stoły były suto zastawione drożdżówkami, ciastkami, owocami i napojami.

Hrubieszowski turniej ma bardzo świąteczny charakter. Nie ma presji na wynik, dzieci mają poczuć świąteczną atmosferę, co skutecznie udaje się osiągnąć hrubieszowskim działaczom.

Obowiązki sędziego pełnił Ryszard Jakubowski.