Bardzo udanie wystąpili tomaszowianie z UKS GIM DWÓJKA w tradycyjnym już XX Międzynarodowym Integracyjnym Turnieju Szachowym dla Dzieci i Młodzieży w Olkuszu w dniach 8-9 grudnia 2012 roku. Zawody od lat cieszą się uznaniem wśród czołówki polskich juniorów. Uważane są za bardzo prestiżowe. W tym roku na starcie stanęło 281 szachistów w wieku od sześciu do szesnastu lat oraz kilkudziesięciu rodziców. Tomaszów był reprezentowany przez czterech zawodników z UKS GIM DWÓJKA i jednego z LUKS Tomasovia. Grano systemem szwajcarskim na dystansie dziewięciu rund, z tempem 30 minut na partię dla zawodnika. Tomaszowscy zawodnicy nie byli zaliczani do faworytów. Wśród nazwisk przewijali się medaliści mistrzostw Polski juniorów w różnych kategoriach wiekowych, reprezentanci na mistrzostwa Europy czy świata. Tomaszowianie wystąpili w kategoriach: chłopców i dziewcząt do lat 16 oraz chłopców do lat12.

W kategorii chłopców do lat 12 zwyciężył faworyt Viktor Gazik (Liptovsky Mikulas) przed Mateuszem Tustanowskim (Prudnik) i Szymonem Gumularzem (Kraków). Tomaszowianin Daniel Pietraś (LUKS Tomasovia) zajął 15 miejsce.

W grupie chłopców do lat 16 wystąpili Marcin Molenda i Maciej Żądło (obaj UKS GIM DWÓJKA). Zawodnicy zanotowali bardzo dobry występ, walcząc do samego końca o miejsca na podium. Niestety, tym razem się nie udało. Marcin po bardzo emocjonującym finiszu zajął czwarte miejsce, a jego kolega klubowy Maciek – piąte. Zwyciężył faworyt Aleksander Kaczmarek (Kielce) przed Mikołajem Tomczakiem (Leszno) i Patrycjuszem Cieślakiem (Rybnik).

Także w grupie dziewcząt do lat 16 wywiązała się bardzo ciekawa walka na szachownicach. Do pierwszego miejsca pretendowały trzy zawodniczki: Mariola Woźniak (Trzebinia), Ewa Harazińska (Kielce) i Veronika Gazikova (Liptovsky Mikulas). Tym razem bezkonkurencyjna okazała się Mariola Woźniak, która wygrała wszystkie partie. Na drugim miejscu zawody ukończyła Veronika Gazikova, a na trzecim Ewa Harazińska. Bardzo dobre piąte miejsce wywalczyła Małgorzata Bębnik, a tuż za nią na miejscu szóstym znalazła się jej koleżanka klubowa Antonina Góra (obie UKS GIM DWÓJKA). Obie zawodniczki tomaszowskiego klubu mogą pochwalić się dobrymi wynikami w silnie obstawionych rozgrywkach.

W klasyfikacji drużynowej UKS GIM DWÓJKA został sklasyfikowany na siódmym miejscu wśród 28 klubów. Organizatorzy nagrodzili trzy najlepsze kluby tortami, które powędrowały do Victorii Kielce, Hetmana Koronnego Trzebinia i UKS SP 8 Chrzanów. Tradycyjnie torbami cukierków obdarowano również kluby, które do Olkusza przybyły z daleka. Słodkie upominki otrzymali przedstawiciele czeskiego BŠŠ Frýdek-Místek oraz Pałacu Młodzieży Koszalin.

Organizatorami Turnieju byli: Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu oraz Uczniowski Klub Sportowy „Czarny Koń” Olkusz. Turniej odbył się przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiego Związku Szachowego w Warszawie, Starostwa Powiatowego w Olkuszu oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Olkuszu. Sponsorem głównym był Alior Bank. Warto w tym miejscu wspomnieć, że ogólna pula nagród tegorocznego jubileuszowego turnieju przekroczyła 40 tysięcy złotych! Dzięki temu nagród rozdano dużo i to bardzo atrakcyjnych.

Sędzią głównym zawodów był Jacek Matlak.

Zawodnicy UKS GIM DWÓJKA po raz kolejny udowadniają, że nie straszni im rywale wyżej notowani. Walczą z nimi jak równy z równym. W Olkuszu zawodnikom tomaszowskiego klubu grało się zawsze dobrze i zajmowali czołowe miejsca, dlatego też Olkusz będą miło wspominali. Opiekunem tomaszowian był Krzysztof Bębnik. Miejmy nadzieję, że w przyszłości najmłodsi tomaszowscy adepci szachów będą odnosili podobne sukcesy w „srebrnym mieście”.