61 Finał Centralny Złotej Wieży

IMG_1698A

W dniach 17 do 22 maja 2019 roku w w Domu Polonii w Pułtusku rozegrano  Finał Centralny 61 Ogólnopolskiego Masowego Turnieju Szachowego Zrzeszenia LZS „O Złotą Wieżę”.Do rywaliza­cji stanęło 18 czteroosobowych drużyn wyłonionych w drodze eliminacji wojewódzkich, w tym ze­spół UKS Gim Dwójka Tomaszów Lubelski. Do grona faworytów były zaliczane obie reprezentacje LKSz GCKiP Czarna. Po kilkuletniej przerwie do rywalizacji na szczeblu ogólnopolskim wróciła drużyna z Tomaszowa.

Zgodnie z przewidywaniami pierwsze dwa miejsca przypadły drużynom z Czarnej. Zwyciężyła dru­ga reprezentacja z Czarnej przed pierwszą. Na trzecim miejscu zawody ukończyła drużyna UKS Korona Gdańsk.

Tomaszowska drużyna ukończyła zawody na 15 miejscu, chociaż początek był bardzo obiecujący. Pierwsze trzy drużyny nagrodzono pucharami, pozostałe otrzymały szachowe statuetki i dyplomy. Nagrodzono także pierwszych trzech zawodników na każdej szachownicy.

Drużyna UKS Gim Dwójka wystąpiła w składzie (wg kolejności szachownic): Kamil Cisek, Nor­bert Bukała, Paweł Gromek, Daria Sawa. Opiekunem tomaszowskich szachistów była Ewa Sawa.