IV Otwarte Szachowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych Miasta Zamościa 2019

DSC_0561a

16 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 6 w Zamościu odbyły się IV Otwarte Szachowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych Miasta Zamościa 2019. Zawody były częścią obchodów jubileuszu 90-lecia szkoły oraz okazją do podsumowania 15 lat szachów w SP6.W zawodach wzięło udział 64 uczestników, w tym 20 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Tomaszowa. Zawody odbyły się pod Honorowym Patronatem: Wojewody Lubelskiego, Senatora Jerzego Chróścikowskiego, Posła na Sejm RP Sławomira Zawiślaka, Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Zamość.

Uczestnicy mistrzostw rywalizowali w dwóch grupach: dziewcząt i chłopców, w których były prowadzone dodatkowe klasyfikacje – uczniowie klas IV-V, VI-VII, VIII i gimnazjalnych. Dodatkowo prowadzono klasyfikację drużynową szkół. Zawody rozegrano na dystansie 7 rund systemem szwajcarskim, tempem 15 minut na rozegranie partii dla zawodnika.

Najlepsi uczniowie w poszczególnych kategoriach otrzymali puchary i nagrody oraz pamiątkowe medale za miejsca I-VI, szkoły puchary za miejsca I-III, natomiast wszyscy uczestnicy dyplomy. Dodatkowo puchary z okazji 90-lecia szkoły oraz 15-lecia szachów w SP6 otrzymali najlepsi zawodnicy w swoich kategoriach wiekowych ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Zamościu, natomiast najlepsi zawodnicy wśród chłopców i dziewcząt z Miasta Zamość specjalne nagrody.

Uczniowie naszej szkoły byli klasą dla samych siebie – zdobywając pierwsze miejsca we wszystkich klasyfikacjach.

W klasyfikacji dziewcząt z klas IV-VI pierwsze 6 miejsc zajęły uczennice SP 2 z Tomaszowa. Zwyciężyła Emilia Sprzęczka przed Karoliną Niedoys i Julią Kijko. Kolejne trzy miejsca zajęły: Zuzanna Walentyn – 4, Otylia Węgrzyn – 5, Wiktoria Wojciechowska – 6. Na 9 miejscu zawody ukończyła Wiktoria Kostrubiec.

Wśród chłopców pierwszych pięć miejsc zajęli uczniowie naszej szkoły. Zwyciężył Paweł Gromek przed Kacprem Koprem i Miłoszem Kiełbasą. Czwarte miejsce wywalczył Jan Krupa, a piąte Miłosz Byczuk. Pozostali szachiści z SP 2 zajęli miejsca: Szymon Łagowski – 9, Michał Hałasa -11.

W klasyfikacji uczennic z klas VI i VII zwyciężyła Rozalia Wojtowicz (SP2) przed Roxanne Kupiec (SP3 Zamość). W grupie chłopców triumfował Paweł Borek przed Mikołajem Chudym (obaj SP2) i Wiktorem Kiełbińskim (SP6 Zamość).

Wśród dziewcząt z klas VIII i gimnazjalnych zwyciężyła Alicja Puźniak przed Aleksandrą Gromek (obie SP2 Tomaszów Lub.) i Joanną Bielak (SP Tereszpol-Kukiełki). W grupie chłopców triumfował Kamil Cisek (SP2 Tomaszów Lub.) przed Dominikiem Pańko (SP7 Zamość) i Bartłomiejem Litwinem (SP Tereszpol-Kukiełki).

W klasyfikacji drużynowej wyniki były następujące:

Chłopcy klasy IV-V:

1. SP2 Tomaszów Lub. – 15.5 pkt. (Gromek Paweł, Koper Kacper, Kiełbasa Miłosz)

2. SP6 Zamość – 12.0 pkt. (Pańczyk Aleksander, Skorupski Szymon, Barczewski Michał)

3. SP Tereszpol-Kukiełki – 8.5 pkt. (Kręt Kamil, Hurkała Wojciech, Jaworski Bartosz)

Chłopcy klasy VI-gimnazjum:

1. SP2 Tomaszów Lub. – 18.0 pkt. (Cisek Kamil, Borek Paweł, Chudy Mikołaj)

2. SP6 Zamość – 12.0 pkt. (Kiełbiński Wiktor, Sałapat Michał, Artymiak Borys)

3. SP Tereszpol-Kukiełki – 11.5 pkt. (Litwin Bartłomiej, Marzec Mikołaj, Pięciurek Michał)

Dziewczęta klasy IV-gimnazjum:

1. SP2 Tomaszów Lub. – 18.0 pkt. (Sprzęczka Emilia, Niedorys Karolina, Kijko Julia)

2. SP6 Zamość – 9.5 pkt. (Kawalec Hanna, Ciemięga Maja, Lipska Natalia)

3. SP Tereszpol-Kukiełki – 9.0 pkt. (Bielak Joanna, Kawka Magdalena, Stankiewicz Maja)