IV Rodzinny Amatorski Turniej Szachowy

DSC_0079A

2 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Tomaszowie rozegrano IV Rodzinny Amatorski Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły. Turniej z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością w środowisku szachowym naszego miasta.

W zawodach wystartowało 36 dwuosobowych drużyn o różnym stopniu pokrewieństwa, które rywalizowały ze sobą na dystansie 7 rund systemem szwajcarskim z tempem 15 minut na rozegranie całej partii dla zawodnika. Uroczystego otwarcia zawodów dokonali: Renata Śrutwa-Krupa Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2, Dionizy Mróz zastępca Dyrektora Szkoły, Paweł Podoba przedstawiciel Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 2. Drużyny klasyfikowano w dwóch kategoriach: rodzeństwo oraz drużyny mieszane (dorosły i dziecko).

W kategorii rodzeństw triumfowali Dominika i Paweł Borkowie przed Aleksandrą i Pawłem Gromkami. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna w składzie Julia Kijko i Kacper Koper. Najmłodszą drużynę stanowili Marcelina Kowalska i Franciszek Kowalski. Franek nie ukończył jeszcze 5 lat, a już potrafi grać w szachy!

W kategorii drużyn mieszanych zwyciężyli Adrian i Robert Michalscy przed Janem i Jackiem Krzaczkowskimi i Szymonem i Krzysztofem Łagowskimi.

Uhonorowano najodważniejszą mamę, która zdecydowała się zagrać w turnieju. Słodki upominek otrzymała p. Barbara Karwan.

Pierwsze trzy drużyny uhonorowano pucharami, natomiast wszystkie drużyny otrzymały dyplomy i drobne upominki. Dekorowania i nagradzania uczestników dokonała p. Renata Śrutwa-Krupa Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2. Pani Dyrektor podziękowała wszystkim za udział w tych zawodach, a w szczególności rodzicom, dziadkom za znalezienie wolnego czasu i poświęcenie go swoim najbliższym oraz za wspólną rywalizację na 64 polach.

Zawody miały przede wszystkim charakter integracyjny i zabawowy. Organizatorzy zrezygnowali z wielu przepisów, które obowiązują w turniejach szachowych. Zawody przygotowali i przeprowadzili Elżbieta i Ryszard Żądło – nauczyciele szachów w Szkole Podstawowej nr 2.