Ferie z Szachami 2019

W dniach 12-14. lutego 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 2 zorganizowano cykl turniejów klasyfikacyjnych pod wspólną nazwą „Ferie z Szachami 2019”.W zawodach wzięło udział 47 młodych szachistów, którzy zostali podzieleni na pięć grup turniejowych w zależności od posiadanego rankingu. Wśród początkujących, którzy wykonali „Pierwszy Krok” do kariery szachowej, zwyciężył Kamil Jasek przed Natalią Kucharską i Ksawerym Buczkowskim (wszyscy SP 2). Efektem sportowym było wypełnienie norm na kategorię czwartą przez Kamila i Natalię. Normy na piąte kategorie szachowe wypełnili: Nikola Maryńczak, Ksawery Buczkowski, Kamil Olbracht (wszyscy SP 2), Aleksandra Budzyńska (SP Michalów).

W grupie „Adeptów” zwyciężyła Martyna Piechnik (SP Podhorce) przed Jakubem Jońcem i Wiktorią Kostrubiec (oboje SP 2). Normy na kategorie trzecie wypełnili: Martyna i Wiktoria., natomiast na czwartą Jakub Joniec.

Wśród „Szachowych Nadziei” triumfowała Julia Kijko przed Anną Krzaczkowską i Katarzyną Kamińską (wszystkie SP 2). Normy na kategorię drugą wypełniły: Julia Kijko i Anna Krzaczkowska.

W grupie „Przyszłych Mistrzów” zwyciężył Miłosz Byczuk przed Emilią Sprzęczką i Karoliną Niedorys (wszyscy SP 2). Wśród „Mastersów” triumfował Norbert Bukała przed Pawłem Gromkiem i Kamilem Koperwasem (wszyscy SP 2).

Zwycięzcy poszczególnych grup otrzymali puchary, pierwszych trzech zawodników medale i nagrody rzeczowe, natomiast wszyscy uczestnicy „Ferii z Szachami 2019” pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

„Ferie z Szachami 2019” zorganizowali i przeprowadzili Elżbieta i Ryszard Żądło – nauczyciele szachów w Szkole Podstawowej nr 2.