Biłgoraj Open

W dniach 5 oraz 12 i 13 stycznia 2019 roku w Biłgoraju w Szkole Podstawowej nr 1 rozegrano turnieje klasyfikacyjne. W zawodach wzięło udział 70 szachistów, w tym 8 z UKS Gim Dwójka Tomaszów Lubelski. Zawodnicy rywalizowali w trzech grupach turniejowych.

W najsilniejszej grupie, zgłoszonej do oceny rankingowej FIDE zwyciężył Hubert Mucha (Biłgoraj) przed Tomaszem Pintalem (Stalowa Wola) i Konradem Muchą (Biłgoraj). Wysokie piąte miejsce wywalczyła Emilia Sprzęczka (UKS Gim Dwójka), której do uzyskania normy na I kategorię zabrakło zaledwie 0,5 punkta. Pozostałe zawodniczki tomaszowskiego klubu zajęły miejsca: Karolina Niedorys – 16, Zuzanna Walentyn – 21. Emilia i Karolina zanotowały znaczne zyski rankingowe Elo.

W grupie dla zawodników z III i IV kategoriami szachowymi wystartowało 2 zawodników z naszego klubu. Zwyciężył Filip Gemzik (Leżajsk) przed Wiktorem Kiełbińskim (Zamość) i Szymonem Łagowskim (UKS Gim Dwójka). Wysokie szóste miejsce zajęła koleżanka klubowa Szymona Wiktoria Wojciechowska. Szymek swój start może uznać za udany, gdyż wypełnił normę na III kategorię szachową.

W grupie dla zawodników do V kategorii zwyciężył Bartłomiej Litwin przed Mikołajem Marcem (obaj Biłgoraj) i Krystianem Grochowiczem (Aleksandrów). Tuż za podium zawody ukończył Szymon Kostrubiec (UKS Gim Dwójka). Pozostali zawodnicy z naszego klubu zajęli miejsca: Wiktoria Kostrubiec – 17, Mateusz Niedorys – 23. W zawodach wystartował tato Emilii Sprzęczki p. Artur. Swój start z pewnością zaliczyć do udanych, gdyż wypełnił normę na kategorię piątą.

Zwycięzcy poszczególnych grup otrzymali puchary, natomiast pierwszych trzech zawodników dyplomy i nagrody. Obowiązki sędziowskie pełnił Artur Chowaniec (Leżajsk).