Szachy ze SKOKiem im. Z. Chmielewskiego

W dniach 27-30 grudnia 2018 roku w Lublinie zostały rozegrane turnieje szachowe „Szachy ze SKOKiem im. Zygmunta Chmielewskiego”. Zawody mają wieloletnią tradycję, ich organizatorem jest Lubelski Klub Szachowy. W tegorocznych rozgrywkach uczestniczyli zawodnicy naszego klubu. W turnieju głównym zagrali: Julia Drob, Daria Sawa i Kamil Cisek. Dla naszych zawodników zmagania miały przede wszystkim wymiar sportowy. Każdy z nich dążył do podwyższenia swojej kategorii lub podwyższenia rankingu Elo. Niestety, nie udało się wypełnić norm na wyższe kategorie, za to zyski rankingowe były znaczne (kilkudziesięciopunktowe). Kamil Cisek wywalczył piąte miejsce, tuż za nim finiszowała Daria Sawa, a Julia Drob ukończyła zawody na miejscu 22.

W openie B wystartowały Emilia Sprzęczka i Karolina Niedorys. Nasze zawodniczki zajęły odpowiednio 6 i 7 miejsce. W Turnieju Młodych Talentów nasz klub reprezentowało rodzeństwo Wiktoria i Szymon Kostrubcowie. Szymek zaliczy turniej do udanych, gdyż zajął miejsce 6 i jednocześnie wypełnił normę na piątą kategorię szachową. Natomiast Wiktoria została sklasyfikowana na miejscu 18.

Wszyscy uczestnicy szachowych zmagań otrzymali pamiątkowe dyplomy, zwycięzców każdej z grup nagrodzono pucharami, a pierwszych trzech zawodników otrzymało nagrody.

Obowiązki sędziowskie pełnił Zbigniew Pyda.

Pomimo, że zawodnikom UKS Gim Dwójka nie udało się zrealizować w 100% zamierzonych celów, to mogą być zadowoleni. Zdobyli kolejne doświadczenia, zyskali na rankingu Elo, co nie jest bez znaczenia przy startach w kolejnych turniejach.