Mistrzostwa miasta w szachach na 2018 rok

DSC_9732a

W okresie od 21 listopada do 19 grudnia 2018 roku w środowe wieczory w Tomaszowskim Domu Kultury zostały rozegrane mistrzostwa miasta w szachach klasycznych na rok 2018.Organizatorem zawodów był Urząd Miasta i Tomaszowski Dom Kultury. W mistrzostwach wzięło udział 32 szachistów, Grano systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund tempem 1 godzina na rozegranie partii dla zawodnika. Klasyfikacja była prowadzona w następujących grupach: open, juniorzy i juniorki do lat 18, 14 i młodzicy do lat 10.

W kategorii open zwyciężył Wiesław Krawczyk (Luks Tomasovia). Rywalizacja o drugie miejsce była bardzo zacięta i trwała do ostatniej rundy. O srebrnym medalu musiała zadecydować punktacja dodatkowa, dzięki której Paweł Gromek wywalczył medal srebrny, a rewelacyjnie grająca w tych mistrzostwach Emilia Sprzęczka medal brązowy. Oboje młodych zawodników uczęszcza do Szkoły Podstawowej nr 2 i reprezentuje UKS Gim Dwójka.

W kategorii juniorek do lat 18 zwyciężyła Gabriela Niedorys (ZS nr 2/UKS Gim Dwójka) przed Anną Kamińską (SP 2/UKS Gim Dwójka).

Klasyfikację juniorów do lat 14 pewnie wygrał Paweł Gromek przed Kamilem Koperwasem i Janem Krupą (wszyscy SP2/UKS Gim Dwójka). Wśród juniorek triumfowała Karolina Niedorys przed Aleksandrą Gromek i Katarzyną Kamińską (wszystkie SP2/UKJ Gim Dwójka).

Wśród młodziczek do lat 10 bezkonkurencyjna była Emilia Sprzęczka, która zdecydowanie wyprzedziła  Zuzannę Walentyn i Julię Kijko (wszystkie SP2/UKS Gim Dwójka). W grupie młodzików triumfował Miłosz Byczuk przed Igorem Gwiazdowskim i Szymonem Łagowskim (wszyscy SP2/UKS Gim Dwójka).

Zwycięzcy poszczególnych klasyfikacji otrzymali puchary, pierwszych trzech zawodników medale i nagrody rzeczowe, natomiast wszyscy uczestnicy mistrzostw dyplomy i upominki.

Obowiązki sędziowskie pełnili: Ryszard Probola i Janusz Kowalski.

Sportowym pokłosiem mistrzostw są wypełnione normy na wyższe kategorie szachowe. Największym osiągnięciem może pochwalić się Emilia Sprzęczka, która wypełniła normę na pierwszą kategorię szachową. Warto podkreślić fakt, że Emilia ma dopiero 10 lat! Pozostali uczestnicy, którzy wypełnili normy to (w nawiasach podano kategorie): Katarzyna Kamińska (III), Igor Gwiazdowski, Michał Hałasa (IV), Aleks Maryńczak, Szymon Kostrubiec (V).