Szachiści dla Polonii już po raz czwarty

16 grudnia 2018 roku w Starostwie Powiatowym został rozegrany IV Mikołajkowy Turniej Szachowy „Szachiści grają dla Polonii 2019”. Organizatorem zawodów był UKS Gim Dwójka. W tegorocznych zmaganiach na 64 polach wzięło udział 65 szachistów z Lublina, Zamościa, Fajsławic, Tomaszowa, Michalowa.Cel imprezy był bardzo szczytny i polegał na przekazaniu środków finansowych do Polskiego Związku Szachowego, który zorganizuje kolonię szachową w czasie wakacji 2019 r. dla dzieci z rodzin polskich z Litwy, Białorusi lub Ukrainy. Uczestnicy zawodów rywalizowali w trzech grupach: open, dziewczynki z rocznika 2006 i młodsze, chłopcy z rocznika 2006 i młodsi. W grupach dziewcząt i chłopców prowadzono dodatkową klasyfikację młodzików (rocznik 2009 i młodsi).

W kategorii open zwyciężył Kamil Cisek (UKS Gim Dwójka) przed Danielem Pietrasiem (LUKS Tomasovia) i Norbertem Bukałą (UKS Gim Dwójka). Wśród kobiet triumfowała Dominika Borek przed Aleksandrą Gromek i Anną Krzaczkowską (wszystkie UKS Gim Dwójka ).

W grupie dziewcząt z rocznika 2006 i młodszych pewnie zwyciężyła Karolina Niedorys przed Emilią Sprzęczką i Zuzanna Walentyn (wszystkie UKS Gim Dwójka). Wśród młodziczek (rocznik 2009 i młodsze) zwyciężyła Monika Borowik (Lublin) przed Kariną Marek (Fajsławice) i Nikolą Maryńczak (UKS Gim Dwójka).

W grupie chłopców z rocznika 2006 i młodszych zwyciężył ze 100% rezultatem Paweł Gromek (UKS Gim Dwójka) wyprzedzając Wojciecha i Karola Borowików (Lublin). W klasyfikacji młodzików (rocznik 2009 i młodsi) pierwsze miejsce zajął Krystian Kiszka (Zamość), drugie Szymon Kostrubiec, a trzecie Maciej Biszko (obaj UKS Gim Dwójka). Wyróżniono najmłodszą uczestniczkę – Barbarę Podobę i najmłodszego – Mateusza Niedorysa.

Główną nagrodę – wyjazd na turniej do Senatu RP uzyskali Karolina Niedorys i Paweł Gromek. Pierwszych trzech zawodników w każdej klasyfikacji nagrodzono pucharami i drobnymi nagrodami rzeczowymi. Młodziczki i młodzicy (pierwsza trójka) została nagrodzona medalami i książkami. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki i słodycze.

Obowiązki sędziowskie pełnili: Elżbieta i Ryszard Żądłowie.

Serdeczne podziękowania składamy Starostwu Powiatowemu za użyczenie sali do szachowych zmagań, jak i wszystkim rodzicom, którzy włączyli się w pomoc przy przeprowadzeniu zawodów.