Szachowe mikołajki w Majdanie Górnym

IMG_1213a

W sobotę 15 grudnia 2018 roku w Wiejskim Domu Kultury w Majdanie Górnym staraniem p. Kingi Łuczak, i jej współpracowników oraz pracowników tutejszej placówki rozegrano niewielki Mikołajkowy Turniej Szachowy.Zawody były przeznaczone dla najmłodszych i początkujących szachistów. Do rywalizacji stanęło 18 miłośników królewskiej gry.  Pierwsze miejsce wywalczyła Martyna Piechnik z SP Podhorce, tuż za nią finiszowała Katarzyna Kamińska z SP 2 z Tomaszowa, a na trzecim miejscu zawody ukończyła Sandra Mandziuk z SP z Majdanu Górnego.

Cała trójka została nagrodzona pucharami. Wszystkich uczestników zmagań na 64 polach uhonorowano dyplomami i książkami oraz drobnymi nagrodami rzeczowymi. Rodzice dzieci z Majdanu Górnego przygotowali słodki poczęstunek, a Tomaszowskie Stowarzyszenie Sportowe „Kudłaty” zasponsorowało pizzę, którą bardzo szybko spałaszowali młodzi szachiści.

Nie jest to pierwsza inicjatywa szachowa organizowana w gminie przez p. Kingę Łuczak i jej współpracowników i mamy nadzieję, że turnieje szachowe zostaną na stałe wpisane do kalendarza imprez.

Pomocą sędziowską służyli Elżbieta i Ryszard Żądłowie.