XXVI Memoriał Szachowy im. Jana Gietki

22. września w Rudniku nad Sanem rozegrano XXVI Memoriał Szachowy im. Jana Gietki. W zawodach wzięło udział 178 szachistów, w tym 44 z UKS Gim Dwójka. Do Rudnika na szachowe zmagania przyjechali uczestnicy m.in. z Warszawy, Rzeszowa, Nowego Sącza, Świdnika, Leżajska, Biłgoraja, Tomaszowa Lub. i wielu mniejszych miejscowości z województwa podkarpackiego, lubelskiego i małopolskiego. Zawodnicy rywalizowali w czterech grupach turniejowych: open od Elo 1801, open do Elo 1800, juniorzy do lat 15, młodzicy do lat 10.

W kategorii open Elo powyżej 1801 zwyciężył Mirosław Lewicki (Czarna) wyprzedzając arcymistrza Marcina Dziubę (Pęgów) i Mieszko Misia (Czarna).Jedyny tomaszowianin w tej grupie Kamil Cisek zajął 19 miejsce. Najwyżej sklasyfikowaną kobietą była Barbara Trybowska (Rudnik n. Sanem).

W grupie open do Elo 1800 zwyciężył Łukasz Dudzik (Górno) przed Marcinem Kosią (Biecz) i Hubertem Muchą (Leżajsk). W klasyfikacji juniorek zawodniczki UKS Gim Dwójka zajęły miejsca: Dominika Borek – 6,  Gabriela Niedorys – 11.

W grupie juniorów do lat 15 zwyciężył Hubert Zięba (Mielec) przed Pawłem Gromkiem (UKS Gim Dwójka) i Filipem Ochalikiem (Wadowice Górne). Pozostali zawodnicy z Tomaszowa zajęli miejsca: Adrian Michalski – 4, Karolina Niedorys – 14, Kamil Koperwas – 15, Anna Kamińska – 21, Mikołaj Chudy – 22, Aleksandra Gromek – 23, Mateusz Zubiak – 24, Jan Krupa – 26, Stanisław Kot – 27, Kacper Koper – 29, Marcin Bartecki -30, Rozalia Wojtowicz – 33, Martyna Piechnik – 34, Miłosz Kiełbasa – 36, Sandra Mandziuk – 37, Błażej Chudy – 38, Wiktoria Berbecka – 39, Katarzyna Kamińska – 44, Alicja Puźniak – 45, Kinga Kozyra – 46. Najwyżej sklasyfikowaną juniorką była Julia Giemza (Ostrowiec Świętokrzyski).

W grupie młodzików do lat 10 zwyciężył Khayrullin Oleksandr (Lwów) przed Dawydem Kotormusem (Lwów) i Emilią Sprzęczką (UKS Gim Dwójka). Pozostali zawodnicy UKS Gim Dwójka zajęli miejsca: Zuzanna Walentyn – 6, Julia Kijko – 7, Miłosz Byczuk – 13, Szymon Łagowski – 17, Igor Gwiazdowski – 22, Dominik Chudy – 24, Wiktoria Wojciechowska – 25, Aleks Maryńczak – 30, Otylia Węgrzyn – 31, Szymon Kostrubiec – 32, Monika Mandziuk – 33, Jakub Joniec – 37, Wiktoria Kostrubiec – 38, Rafał Bryk – 39, Jan Łata – 40, Nikola Maryńczak – 42, Tomasz Puźniak – 43, Maciej Biszko – 48, Mateusz Niedorys – 51. Najwyżej sklasyfikowaną dziewczynką była Emilia Sprzęczka.

Obowiązki sędziowskie pełnili: Marian Bysiewicz, Bolesław Ziółkowski.