XV Krasnobrodzka Wieża

5. sierpnia 2018 roku w Krasnobrodzkim Domu Kultury został rozegrany XV Turniej Szachowy „Krasnobrodzka Wieża”. W zawodach wzięło udział blisko 70 uczestników, pasjonatów szachów. Na zmagania przy szachownicy przyjechali uczestnicy z Katowic, Lublina, Grodziska Mazowieckiego, Biłgoraja, Przeworska, Tomaszowa Lubelskiego, Ożarowa. Szachistów klasyfikowano w kilku kategoriach: open, młodzicy do lat 10, juniorzy do lat 14 i 18.

W kategorii open zwyciężył Marcin Molenda reprezentujący klub UKS „Pionier” Jastrzębie Zdrój, przed Kamilem Ciskiem (UKS Gim Dwójka) i Jerzym Strzałką (BCK Biłgoraj). Tuż za podium ukończył zawody kolejny zawodnik UKS Gim Dwójka Szymon Łuczka.

W grupie juniorów do lat 18 pierwsze miejsce zajął Kamil Cisek, który wyprzedził Konrada Muchę (Leżajsk) i Rafała Bojczewskiego (Lublin). Pozostali zawodnicy z naszego klubu zajęli miejsca: Kacper Mielniczek – 7, Dominika Borek – 8, Gabriela Niedorys – 12.

Klasyfikację juniorów do lat 14 wygrała Izabela Tokarz (Przeworsk). Drugie miejsce wywalczył Paweł Gromek, a trzecie Aleksandra Gromek (oboje UKS Gim Dwójka). Pozostali zawodnicy naszego klubu zajęli miejsca: Norbert Bukała – 4, Kamil Koperwas – 5, Kacper Koper – 6, Karolina Niedorys – 7, Mateusz Zubiak – 11.

W kategorii młodzików w grupie chłopców zwyciężył Szymon Łagowski (UKS Gim Dwójka) przed Mateuszem Kowalikiem (Ożarów) i Szymonem Kostrubcem (UKS Gim Dwójka). Pozostali zawodnicy naszego klubu zajęli miejsca: Rafał Bryk – 6, Jakub Joniec – 9. Wśród dziewcząt triumfowała Emilia Sprzęczka przed Zuzanną Walentyn (obie UKS Gim Dwójka) i Faustyną Czajką (Przeworsk). Na 7 miejscu zawody ukończyła Wiktoria Kostrubiec (UKS Gim Dwójka).

Zwycięzców poszczególnych klasyfikacji nagrodzono pucharami, a zawodników, którzy zajęli miejsca 1-3 medalami i nagrodami rzeczowymi.