Mistrzostwa Miasta w szachach na rok 2017

W dniach od 21. listopada do 19. grudnia 2017 w Tomaszowskim Domu Kultury rozegrano Mistrzostwa Miasta w szachach. W zawodach wzięło udział 33 uczestników, w większości dzieci i młodzież reprezentujących Szkołę Podstawową nr 2 z klasami gimnazjalnymi (25 osób) będącymi zawodnikami UKS Gim Dwójka. Mistrzostwa rozgrywano na dystansie 9 rund, tempem 1 godzina na rozegranie partii dla zawodnika. Rozgrywki odbywały się we wtorki i czwartki. Tempo gry pozwalało na wypełnienie norm na wyższe kategorie szachowe. Klasyfikację prowadzono w kategoriach open, juniorzy i juniorki do lat 10, 14, 18.

Zaszczytny tytuł Mistrza Miasta w szachach na rok 2017 zdobył Jacek Klimecki (LUKS Tomasovia) wyprzedzając Kamila Ciska (UKS Gim Dwójka) i Daniela Pietrasia (LUKS Tomasovia).

W kategorii juniorów do lat 18 triumfował Daniel Pietraś (LUKS Tomasovia). W grupie juniorek pierwsze miejsce zajęła Dominika Borek wyprzedzając Gabrielę Niedorys (obie UKS Gim Dwójka).

W klasyfikacji juniorów do lat 14 zwyciężył Kamil Cisek(SP 2) przed Mateuszem Zubiakiem (SP 2) i Kacprem Tytoniem (SP 2). Kolejne miejsca zajęli: Maciej Bronikowski (SP 2) – 4, Krzysztof Kowalczuk (SP 2) – 5, Jakub Kwiatkowski (SP 3) – 6, Karol Nogas (SP 2) – 7. Wśród dziewcząt triumfowała Amelia Ożga (SP 3).

W klasyfikacji młodzików (do lat 10) zwyciężył Paweł Gromek (SP 2) przed Kamilem Koperwasem (SP 2) i Stanisławem Kotem (SP 2). Kolejne miejsca zajęli: Jan Krupa (SP 2) – 4, Miłosz Byczuk (SP 2) – 5, Miłosz Kiełbasa (SP 2) – 6, Kacper Koper (SP 2) – 7, Rafał Bryk (SP 2) – 8, Igor Gwiazdowski (SP 3) – 9, Marcin Bartecki (SP 2) – 10, Karol Kamiński (SP 2) – 11. Wśród dziewcząt triumfowała Karolina Niedorys (SP 2) przed Julią Kijko (SP 2) i Zuzanną Walentyn (SP 2). Kolejne miejsca zajęły: Wiktoria Berbecka (SP 2) – 4, Katarzyna Kamińska (SP 2) – 5, Emilia Piechnik (SP 2) – 6.

Zwycięzcy poszczególnych grup otrzymali puchary i nagrody rzeczowe. Natomiast wszyscy uczestnicy mistrzostw drobne upominki i dyplomy. Pokłosiem turnieju były wypełnione nomy na kategorie szachowe. Wiktoria Berbecka wypełniła normę na III kategorię szachową, Wiesław Karczewski IV, a Karol Kamiński i Igor Gwiazdowski V.

Obsadę sędziowską stanowili Ryszard Probola i Janusz Kowalski.