XIV Krasnobrodzka Wieża

30. lipca 2017 roku w Krasnobrodzkim Domu Kultury rozegrano XIV Turniej Szachowy „Krasnobrodzka Wieża”. W zawodach wzięło udział 60 amatorów rywalizacji na 64 polach. Zawody rozegrano w dwóch grupach: młodzików i seniorów. W grupie seniorów prowadzono klasyfikację juniorów do lat 14 i 18.

Niespodziewanym zwycięzcą zawodów, ale w pełni zasłużonym został Rafał Bojczewski (Lublin), który wyprzedził Jerzego Semczuka (Świdnik) i Adama Wojciechowskiego (Lublin). Najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem z naszego klubu był Rafał Sikora, który wywalczył szóste miejsce. Wśród juniorów do lat 14 triumfował Mateusz Bojczewski przed Kamilem Ciskiem (UKS Gim Dwójka) i Adrianem Słońcem (Rudnik n. Sanem). Pozostali zawodnicy z naszego klubu zajęli miejsca: Michał Borek – 5, Aleksandra Gromek – 7, Mateusz Zubiak – 9. W najstarszej grupie juniorów Dominika Borek zajęła 5, Szymon Węgrzyn – 7, Gabriela Niedorys – 8 miejsce.

Wśród młodzików triumfował Paweł Gromek przed Karoliną Niedorys (oboje UKS Gim Dwójka) i Erykiem Muchą (Biłgoraj). Pozostali zawodnicy z naszego klubu zajęli miejsca: Emilia Sprzęczka – 4, Otylia Węgrzyn – 9, Wiktoria Wojciechowska – 11, Szymon Łagowski – 12.

Zwycięzcy w każdej grupie otrzymali puchary, a pierwszych trzech zawodników nagrody rzeczowe. Sędzią zawodów był Ryszard Probola.