XXVII Kolonijno-Wypoczynkowy Turniej Szachowy w Rudniku nad Sanem

DSC_6679a

W dniach od 24. czerwca do 2. lipca 2017 roku w Rudniku nad Sanem rozegrano XXVII Kolonijno-Wypoczynkowy Turniej Szachowy. W zawodach wzięło udział 84 miłośników „królewskiej gry”, w tym 30-osobowa grupa z UKS Gim Dwójka. Opiekunami naszych zawodników byli Barbara Węgrzyn i Ryszard Żądło. Tomaszowscy szachiści zagrali we wszystkich czterech grupach turniejowych. W grupie A wystartowało 3 tomaszowian. Najlepiej wypadł Kamil Cisek, który wywalczył trzecie miejsce. Ponadto wypełnił on normę na I kategorię szachową. Adrian Michalski wywalczył siódme, a Szymon Węgrzyn dziesiąte miejsce. Wszyscy tomaszowianie podnieśli swoje rankingi Elo.

W grupie B najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem z UKS Gim Dwójka był Marcin Prus, który zajął ósme miejsce. Pozostali zawodnicy z tomaszowskiego klubu zajęli miejsca: Paweł Gromek – 11, Paweł Borek – 15, Dominika Borek – 16, Kamil Koperwas – 17, Aleksandra Gromek – 19, Gabriela Niedorys – 29.

W grupie C najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem z Tomaszowa był Mateusz Zubiak, który zajął ósme miejsce. Jednocześnie Mateusz wypełnił normę na III kategorię szachową. Pozostali zawodnicy z naszego klubu zajęli miejsca: Anna Sujko – 10, Jan Krupa – 11, Miłosz Byczuk – 12, Anna Kamińska – 13, Julia Kijko – 15, Karolina Niedorys – 18, Rozalia Wojtowicz – 19, Anna Krzaczkowska – 20.

W grupie D triumfował niespodziewanie, ale całkowicie zasłużenie Miłosz Kiełbasa wyprzedzając Kacpra Kopra i Stanisława Kota (wszyscy UKS Gim Dwójka). Miłosz i Staszek wypełnili normy na III kategorie szachowe. Kolejni zawodnicy tomaszowskiego klubu zajęli miejsca: Marcin Bartecki – 5, Otylia Węgrzyn – 6, Zuzanna Walentyn – 12, Emilia Sprzęczka – 13, Wiktoria Wojciechowska – 16.

Zwycięzcy poszczególnych grup otrzymali puchary, pierwszych sześciu zawodników nagrody rzeczowe. Sędzią zawodów był Marian Bysiewicz (Rzeszów).

Organizatorzy zapewnili uczestnikom wiele dodatkowych atrakcji: turnieje tenisa stołowego i ziemnego, piłki nożnej, koszykówki, siatkówki plażowej, wycieczki do muzeum wikliniarstwa i młyna, konkurs plastyczny.

Odbył się też turniej blitza (szachów błyskawicznych), w którym w grupie najmłodszych szachistów zwyciężył Paweł Gromek. Wśród dziewcząt zwyciężyła Karolina Niedorys.