Trwa dobra passa uczniów Szkoły Podstawowej nr 2

IMG_7781a

14 czerwca 2017 roku w Dwujęzycznej Szkole Smart School w Zamościu rozegrano Wojewódzki Drużynowy Turniej Szachowy o Puchar Lubelskiego Kuratora Oświaty. Drużyny wystąpiły w czteroosobowych składach. Za faworyta do zwycięstwa typowana była drużyna Szkoły Podstawowej nr 2 z Tomaszowa. Przewidywania sprawdziły się w 100%, chociaż dwie pierwsze rundach na szachownicach toczyły się zacięte pojedynki. Następne rundy rozwiały wszystkie wątpliwości, tomaszowianie pewnie zwyciężali w kolejnych rundach. W zawodach zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 2 z Tomaszowa zdobywając komplet punktów dużych i małych. Drugie miejsce wywalczyła drużyna gospodarzy – Dwujęzyczna Szkoła Smart School, a trzecie Szkoła Podstawowa nr 6 z Zamościa.

Złota drużyna wystąpiła w składzie (wg kolejności szachownic): Norbert Bukała, Adrian Michalski, Paweł Borek, Paweł Gromek. Opiekunem uczniów z Tomaszowa był Ryszard Żądło.

Pierwsze trzy drużyny otrzymały puchary, a zawodnicy medale. Wszystkich uczestników i drużyny nagrodzono dyplomami. Obowiązki sędziowskie pełnił Grzegorz Pańko (Zamość).

Dobra passa uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 została podtrzymana. W bieżącym roku szkolnym uczniowie SP2 zaliczyli udany występ w Katowicach (I miejsce drużynowo w kategorii klas IV-VI podczas Ogólnopolskich Mistrzostw Szkół i Przedszkoli, indywidualnie III m-ce Norberta Bukały), zwycięstwo w Pucharze Kuratora Oświaty, I m-ce w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych, I m-ce w kategorii zespołów czteroosobowych oraz II m-ce w kategorii zespołów sześcioosobowych podczas IV Ogólnopolskiego Turnieju Finałowego „Edukacja przez Szachy” rozegranego w Warszawie, indywidualnie I m-ce Pawła Gromka w kategorii uczniów klas trzecich.