XIX MTSz „Podkarpacka Szachownica”

When:
9 Luty 2019 @ 10:00 – 10 Luty 2019 @ 15:30
2019-02-09T10:00:00+01:00
2019-02-10T15:30:00+01:00
Where:
Wysoka k. Łańcuta
Zespół Szkół
Wysoka k. Łańcuta

Komunikat

XIX Międzynarodowy Turniej Szachowy „Podkarpacka Szachownica”.

Otwarte Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w szachach szybkich P-30.

VI Memoriał im. Tadeusza Szylara „PODKARPACKA SZACHOWNICA”

Wysoka k. Łańcuta, 09-10.02.2019 r.

  1. Organizatorzy:
  • Centrum Kultury Gminy Łańcut
  • Zespół Szkół w Wysokiej
  • LKS „Orzeł” Wysoka
  • Podkarpacki Związek Szachowy
  • Cel i zadania:
  • Wyłonienie mistrza województwa podkarpackiego na 2019 rok w szachach szybkich P-30.
  • Uczczenie Pamięci Zasłużonego dla Podkarpackich Szachów ŚP. Tadeusza SZYLARA
  • Popularyzacja szachów w regionie.
  • Umożliwienie spotkania miłośników szachów w atrakcyjnym turnieju.
  • Wymiana doświadczeń szachowych.
  • Uczestnictwo:
  • W turnieju mogą uczestniczyć wszyscy chętni, którzy w terminie prześlą kartę uczestnictwa i opłacą wpisowe.
  • Zgłoszenia należy kierować na adres e-mail: marcincys72@o2.pl lub telefonicznie do dnia 06.02.2019 r. ( 507075811 – Marcin Kisała).

lub bezpośrednio na stronach:

ZapisyOPEN                                                          http://chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_7627/

Zapisy – Juniorzy – urodzeni 2001 – 2009 r  http://chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_7628/

Zapisy – Juniorzy – urodzeni 2010 r. i mł.    http://chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_7629/

  • Zgłoszenia po tym terminie będą możliwe również w dniu zawodów, jednak uzależnione

jest to od możliwości organizatora.

  1. Terminarz i miejsce zawodów:
  • Turniej zostanie rozegrany w dniach 09-10.02.2019 roku w Zespole Szkół w Wysokiej k. Łańcuta.
  • Program:
  1. 09.02.2019 r. – sobota
    • 800 – 945 - potwierdzanie udziału w turnieju i przyjmowanie wpisowego.
    • 1000 - uroczyste otwarcie turnieju i wywieszenie list startowych.
    • 1015 -  I  runda.
    • 1120 – II runda.
    • 1225 - III runda.
    • 1325 – 1430 - przerwa obiadowa.
    • 1430 – IV runda.
    • 1535 - V runda.
  1. 10.02.2019 r. -niedziela
  • 1000  – VI runda.
  • 1105 – VII runda.
  • 1210   – VIII runda.
  • 1315   – IX runda.
  • 1400 – 1500  – przerwa obiadowa.
  • 1500  – zakończenie turnieju i rozdanie nagród.
  1. System rozgrywek:
  • System szwajcarski na dystansie 9 rund – 30 minut na rozegranie partii dla każdego zawodnika.
  • Trzy grupy rozgrywek:
  • OPEN – mogą grać wszyscy chętni niezależnie od wieku. Zgłoszona do FIDE w szachach szybkich
  • Juniorzy – urodzeni 2001 – 2009 r. – zgłoszona do FIDE w szachach szybkich
  • Juniorzy – urodzeni 2010 r. i mł.

Uwaga! grupa OPEN i grupa Jun. 2001-2009  zgłoszona do FIDE w szachach szybkich!!

  1. Sędziowanie zawodów:
  • Sędziowie: Marian Bysiewicz – FIDE Arbiter – sędzia główny

Bolesław Ziółkowski– sędzia pomocniczy

  • Obowiązują przepisy gry „Kodeksu Szachowego”
  • Decyzje sędziego głównego są ostateczne podczas trwania zawodów
    Wpisowe, wyżywienie i zakwaterowanie:
  • Wpisowe:
  • OPEN – 35 zł. (Przy wpłacie na konto bankowe do dnia 06.02.2019 r.)
  • Juniorzy – 25 zł. (Przy wpłacie na konto bankowe do dnia 06.02.2019 r.)
  • Zwycięzcy grup A, B i C z poprzedniej edycji są zwolnieni z opłaty startowej:

Roman Davymuka zwycięzca grupy Open, Mateusz Kusiak zwycięzca grupy B, Dawid Futyma zwycięzca grupy C.

  • Mieszkańcy Gminy Łańcut zwolnieni z opłaty wpisowego (za okazaniem dokumentu tożsamości).
  • Istnieje możliwość wpłaty wpisowego po terminie 06.02.2019 i w dniu zawodów, o ile pozwolą na to możliwości organizatorów, jednak kwota zwiększa się wtedy o 10 zł i wynosi 45 zł dla grupy OPEN i 35 zł dla grupy Juniorów.
  • Prosimy o okazanie dowodu wpłaty przy rejestracji.

Uwaga! Koszt wpisowego 35 zł i 25 zł obowiązuje w przypadku wpłaty na konto bankowe do dnia 06.02.2019 r.:

Centrum Kultury Gminy Łańcut, Wysoka 49, 37-100 Łańcut,

Nr konta: 29 9177 0008 2001 0000 3216 0001

W tytule przelewu proszę napisać Imię i Nazwisko zawodnika za którego dokonuje się opłaty
i grupę rozgrywkową.

Kluby szachowe lub zawodnicy którzy pragną otrzymać fakturę proszę o przesłanie takiej informacji na adres: marcincys72@o2.pl, lub tel. 507075811.

  • Zakwaterowanie:

Potencjalne Adresy noclegów:

 

Gościniec nad Sawą

37-123 Handzlówka 268C

tel. – 17 225 81 21

kom. 737 805 827,

kom. 737 805 829

http://www.gosciniecnadsawa.pl/

e-mail: imprezy@gosciniecnadsawa.pl
Hotelik Głuchów

tel. 17 224 11 70

fax 17 225 44 28

http://www.hotelik.info.pl/

     Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Rakszawie „RAKOWISKO”

37-111 Rakszawa 325
e-mail: schronisko.zstg@interia.pl
tel. fax 17 2261115
tel.kom. 694016236

http://zstg.pl/schronisko/index.html

 

Gospodarstwo Agroturystyczne Albinos
Albigowa 1036a 37-122 Albigowa

tel. 17 22 67 204 ,

tel. kom. 609 412 489

http://agroalbigowa.prv.pl/

Ceny w zależności od standardu pokoi.

  • Nagrody:
  • W kategorii OPEN:
    • I miejsce – 500 zł + puchar
    • II miejsce – 350 zł
    • III miejsce – 200 zł
    • IV miejsce – 150 zł
    • V miejsce – 130 zł
    • VI miejsce – 110 zł
    • VII miejsce – 90 zł
    • VIII miejsce – 70 zł
    • IX miejsce – 50 zł
    • X miejsce – 40 zł
  • Dodatkowe w kategorii OPEN – dla najlepszych zawodników z rankingiem do 1800 włącznie:
  • I miejsce – 150 zł + puchar
  • II miejsce – 100 zł
  • III miejsce – 50 zł
  • Dla najlepszej kobiety – nagroda specjalna
  • Dla najlepszego juniora – nagroda specjalna
  • Dla najlepszej juniorki – nagroda specjalna
  • W kategorii juniorów urodzonych w latach 2001 – 2003:
    1. Za zajęcie pierwszych trzech miejsc – atrakcyjne nagrody rzeczowe
  • W kategorii juniorek urodzonych w latach 2001 – 2003:
    1. Za zajęcie pierwszych trzech miejsc – atrakcyjne nagrody rzeczowe
  • W kategorii juniorów urodzonych w latach 2004 – 2006:
    1. Za zajęcie pierwszych trzech miejsc – atrakcyjne nagrody rzeczowe
  • W kategorii juniorek urodzonych w latach 2004 – 2006:
    1. Za zajęcie pierwszych trzech miejsc – atrakcyjne nagrody rzeczowe
  • W kategorii juniorów urodzonych w latach 2007 – 2009:
    1. Za zajęcie pierwszych trzech miejsc – atrakcyjne nagrody rzeczowe
  • W kategorii juniorek urodzonych w latach 2007 – 2009:
    1. Za zajęcie pierwszych trzech miejsc – atrakcyjne nagrody rzeczowe
  • Dla najlepszych zawodników urodzonych w roku 2010 i młodszych:
    1. Za zajęcie pierwszych miejsc –  nagrody rzeczowe
  • Dla najlepszych zawodniczek urodzonych w roku 2010 i młodszych:
    1. Za zajęcie pierwszych miejsc – nagrody rzeczowe
  • Dodatkowo drobne upominki i dyplomy:
  • Dla najmłodszego zawodnika turnieju
  • Dla najstarszego zawodnika turnieju
  • Dla najlepszego seniora gminy Łańcut
  • Dla najlepszych juniorów gminy Łańcut
  • Dla najlepszych juniorek gminy Łańcut
  • Dla najlepszych zawodników z Wysokiej
    NAGRODY NIESPODZIANKI
  • Na zakończenie turnieju wręczone zostaną upominki ufundowane przez Sponsorów

Uwaga:

  1. Nagrody nie podlegają łączeniu (powyższe nie dotyczy nagród niespodzianek) O podziale nagród decyduje Organizator.
    Biuro zawodów:
  • Gospodarz Turnieju – Dorota Szmuc
  • Dyrektor honorowy Turnieju – Andrzej Szylar
  • Dyrektor Turnieju – Marcin Kisała
  • Vice Dyrektor Turnieju – Renata Hadław
  • Vice Dyrektor Turnieju – Stanisław Cyran
  1. Patronat medialny:
  • Portal „Lancut-gada.pl”
  • Forum szachowe
  1. Inne ustalenia:
  • Osoby biorące udział w Turnieju ubezpieczają się we własnym zakresie.
  • Każdy uczestnik Turnieju obowiązany jest przestrzegać regulaminu.
  • Prawo interpretacji niniejszego regulaminu należy do organizatora.
  • Udział w Turnieju jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na publikację wizerunku uczestnika. Publikacja w formie fotografii, nagrań audio i video służy Organizatorowi do celów promocyjnych wydarzenia na stronach internetowych oraz w prasie.
  • Uczestnik Turnieju wypełniając i podpisując Kartę Zgłoszeniową akceptuje warunki niniejszego Regulaminu oraz wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych do celów rejestracyjnych oraz potwierdzenia odbioru nagród.

Organizatorzy

4 stycznia 2019 ezo_66