V OTSz o Puchar Wójta Gminy Tomaszów Lub.

When:
25 Listopad 2018 @ 10:00 – 16:00
2018-11-25T10:00:00+01:00
2018-11-25T16:00:00+01:00
Where:
GOK, Podhorce

Komunikat organizacyjny

V TURNIEJU SZACHOWEGO

O PUCHAR WÓJTA GMINY TOMASZÓW LUBELSKI

I MEMORIAŁ SZACHOWY MARKA CISKA

1. ORGANIZATOR:
  • Urząd Gminy Tomaszów Lubelski
  • Gminny Ośrodek Kultury w Podhorcach

1. WSPÓŁORGANIZATORZY:
  • Sekcja Szachowa Uczniowskiego Klubu Sportowego „GIM DWÓJKA” przy Szkole Podstawowej nr 2 w Tomaszowie Lubelskim
  • Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

1. SPONSORZY:
  • „Bar pod Lasem”,
  • Farma Wiatrowa „Kresy”

1. CELE TURNIEJU:
  • uczczenie pamięci Marka Ciska działacza i propagatora szachów na terenie Gminy Tomaszów Lubelski
  • popularyzacja szachów wśród dzieci, młodzieży i dorosłych,
  • umożliwienie dzieciom i młodzieży rozwijanie swoich zainteresowań,
  • promocja Gminy Tomaszów Lubelski,
  • wyłonienie najlepszych szachistów.

1. MIEJSCE I TERMIN:

Turniej zostanie rozegrany w Gminnym Ośrodku Kultury w Podhorcach, w dniu 25 listopada 2018 roku (niedziela) Początek o godz. 1000.

1. WARUNKI UCZESTNICTWA:

W zawodach mogą uczestniczyć przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, dorośli, którzy zgłoszą swój udział w terminie przewidzianym przez organizatora. Turniej bez wpisowego!

Zgłoszenie udziału w zawodach do dnia 22 listopada 2018 r., e-mailem: rzadlo@wp.pl, na stronie chessarbiter.com. Zgłoszenie powinno zawierać: imię i nazwisko, datę urodzenia, klub, kategorię szachową. Organizatorzy zapewniają uczestnikom poczęstunek.

1. SYSTEM ROZGRYWEK:

Zawody zostaną rozegrane w dwóch grupach:

młodzicy (przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych; rocznik 2008 i młodsi) – tempo gry 15 minut na partię dla zawodnika,

open – (uczniowie szkół podstawowych, średnich, dorośli; rocznik 2007 i starsi) – tempo gry 10 min. na partię + 5 sekund na posunięcie,

systemem szwajcarskim-kontrolowanym na dystansie IX rund.

Zawodnicy i zawodniczki będą klasyfikowani w następujących grupach wiekowych:

grupa  „A” – kategoria młodziczek do 10 lat

grupa  „B” – kategoria młodzików do 10 lat

grupa  „C” – kategoria juniorek do 14 lat

grupa  „D” – kategoria juniorów do 14 lat

grupa  „E” – kategoria juniorek do 18 lat

grupa  „F” – kategoria juniorów do 18 lat

grupa  „G” – uczniowie ze szkół Gminy Tomaszów Lub.

grupa  „H” – kategoria osób niepełnosprawnych

OPEN

1. OCENA WYNIKÓW

Kolejności miejsc w turnieju decyduje:

1. a) ilość zdobytych punktów,
  2. b) wartościowanie średnie Buchholza,
  3. c) wartościowanie pełne Buchholza,
  4. d) progress,
  5. e) ilość zwycięstw,
  6. f) wynik bezpośredniej partii.

1. PROGRAM ZAWODÓW

godz. 930 – odprawa techniczna

godz. 945 – otwarcie turnieju

godz. 1000 – 1530 – rundy I-IX

godz. 1630 – zakończenie zawodów, wręczenie nagród

1. NAGRODY I UPOMINKI:
  • dla zwycięzców poszczególnych grupach przewidziano puchary, nagrody rzeczowe,
  • za miejsca 1-3 puchary (z odrębną klasyfikacją dziewcząt), nagrody rzeczowe,
  • nagroda rzeczowa dla najmłodszej i najmłodszego uczestnika,
  • nagrody pozaregulaminowe,
  • każdy uczestnik zgłoszony w terminie otrzyma pamiątkowy dyplom.

1. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

W turnieju obowiązują aktualne przepisy gry FIDE dla szachów szybkich oraz Kodeks Szachowy PZSzach z 2007 r. z późniejszymi zmianami. Decyzje sędziego głównego turnieju są ostateczne. Kojarzenie komputerowe.

Za zdolność zawodników do startu w zawodach oraz ich ubezpieczenie odpowiedzialny jest klub delegujący swoją reprezentację, szkoła, opiekun, rodzic. Opiekę nad dziećmi sprawują rodzice lub opiekunowie. Udział w turnieju jest różnoznaczny ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb turnieju (publikacja wyników, sprawozdawczość), a także zgodą na nieodpłatne utrwalenie i rozpowszechnienie wizerunku w formie fotografii analogowej i cyfrowej w celach promocyjnych Urzędu Gminy Tomaszów Lubelski, Gminnego Ośrodka Kultury w Podhorcach, UKS Gim Dwójka Tomaszów Lubelski (zgodnie z Ustawą z dn. 29.08.1997 r. o Ochronie Danych Osobowych (Dz.U. z 1997 r. Nr 133 poz.883 z póź. zm.),.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo ostatecznej interpretacji niniejszego regulaminu.

Zapraszamy młodych adeptów królewskiej gry do Podhorzec!

29 października 2018 ezo_66